Ciężki temat pogrzebu

pogrrzeb

Jak doskonale zdajemy sobie sprawę, nikt nie chce rozmawiać na temat pogrzebu swoich bliskich. Wszystko dlatego, że ten temat przychodzi na myśl jedynie w chwilach, w których musi zostać podjętych, jak właśnie to, że niedawno zmarł nam bliski i musimy wprawić mu ten pogrzeb. Sprawa jest prosta, kiedy taka osoba sama wszystko wcześniej zaplanuje, a nam zostają tylko formalności.

Niestety rzadko się tak zdarza i przeważnie to my musimy wszystko załatwiać, co jest niesamowicie trudne, kiedy trwam w żałobie po bliskiej nam osobie. Największym problemem jest wybór tego, jak zwłoki zostaną pochowane. Jednym ze sposobów jest normalny pochówek, bez większej ingerencji w ciałko zmarłego, gdzie pogrzeb odbywa się po kilku dniach na cmentarzu, a zwłoki chowa się w trumnie. Zostaje jeszcze jeden sposób, mianowicie kremacja, która zdaje się być coraz bardziej popularna w naszym kraju. Kremacje zwłok odbywają się w wielu miastach, mimo wszystko nie każdy wie, czy zmarła osoba zgodziłaby się na tego typu akcje.

Kremacja nie jest również tania, a także bardzo problematyczna, ponieważ kościół w jednoznaczny sposób zabrania tego typu praktyk i może nie zgodzić się na pochówek na cmentarzu, ponieważ nie będzie ona wtedy godna. Dlatego wybór prawdopodobnie będzie zależał od tego, jak taka osoba żyła i czy była chrześcijaninem czy też nie. Nie ukrywam, że jest to bardzo ciężki wybór i chyba nikt nie chce być w takiej sytuacji nigdy w swoim życiu jednak to się zdarza i trzeba coś na ten temat wiedzieć.

Zobacz: Kremacje Kraków

Leave a Comment