Czy odzież medyczna jest potrzebna?

bluzy medyczne

Wiele osób, zarówno w samym środowisku medycznym jak i poza nim, zastanawia się czy noszenie odzieży medycznej powinno być wymagane od wszystkich pracowników służby zdrowia. Zwolenników jak i przeciwników noszenia takiej odzieży jest wielu.
Osoby popierające jej noszenie podnoszą argument bezpieczeństwa pracowników. Gdyż to właśnie odzież medyczna zapobiega roznoszeniu się wielu zakażeń. Ponieważ to fartuchy, maski twarzowe, rękawice zabezpieczają na co odzień tych pracowników, którzy mają styczność z groźnymi patogenami. Gdyby nie te środki ostrożności z pewnością doszłoby do wielu ludzkich tragedii.
Natomiast przeciwnicy podkreślają, iż w służbie zdrowia pracuje wiele osób na stanowiskach biurowych. One z kolei, mają tyle wspólnego z zagrożeniami patologicznymi, co każdy innym pracownik biurowy. Wobec czego nie ma potrzeby aby i one nosiły taką odzież. Odzież, która w takich warunkach (pracy biurowej) jest po prostu nie wygodna. I na nic się zdają argumenty zwolenników, iż odzież taka tworzy prestiż wobec tak ubranych osób. Pracownicy biurowi twierdzą, że gdyby mogli ubierać się „po swojemu” to równie elegancko i prestiżowo prezentowaliby się.
Widać tu wyraźnie, iż obie strony mają swoje argumenty i dotyczą one całkiem innych segmentów pracy w służbie zdrowia.
Czy można rozstrzygnąć ten spór? Na razie nie. Póki co wszelkie bluzy medyczne, spodnie, klapki czy fartuchy medyczne pozostaną na wyposażeniu szpitali, klinik czy ośrodków zdrowia.

Reklama: http://sklep.medicstar.pl

Related posts

Leave a Comment