Jak zorganizować skuteczną akcję promocyjną?

napoje promocyjne

Mimo upływu czasu i powstawania coraz to nowych narzędzi marketingowych, akcje promocyjne dalej są uznawane za jedne z najbardziej skutecznych. Dlatego też każdy właściciel firmy powinien je co jakiś czas organizować. Samo przygotowanie promocji tak, by przyniosła efekty w postaci zwiększonych zysków, a jednocześnie była powiązana z wizerunkiem i celem firmy, nie jest niczym łatwym.

Trzeba ostatecznie pamiętać o paru istotnych kwestiach. Podstawą do tego, aby ostatecznie akcja promocyjna przyniosła oczekiwane efekty jest dobór odpowiedniego zespoły, który ją zorganizuje. Osoby takie nie powinny posiadać żadnych barier w kontaktach z ludźmi. Jest to bardzo ważne, ponieważ to firma musi wyjść do klienta, a nie klient do firmy. W dzisiejszych czasach, kiedy powstają stale coraz to nowe firmy, bardzo ciężko się wybić. Trzeba więc zaoferować klientowi coś, czego nie zaoferuje firma konkurencyjna. Jest to niezwykle trudne. Tak więc osoby takie powinny same zaczepiać ludzi i proponować im opowiedzenie o zaletach firmy. Ważne jest również to, aby osoba która zgodzi się na wysłuchanie oferty otrzymała jakiś upominek.

Upominek ten nie musi być drogi i mogą to być przykładowo napoje promocyjne, czy słodycze reklamowe. Napoje reklamowe są świetnym pomysłem podczas upalnych dni. Ponadto, jeżeli firma oferuje produkty, a nie usługi, to bardzo ważne jest oferowanie próbek takim osobom. Jeżeli osoba taka wypróbuje produkt i będzie z niego zadowolona, to nie tylko wróci do firmy aby kupić go ponowne, ale również poleci produkt znajomym. Z badań wynika, że marketing szeptany jest jednym z najskuteczniejszych technik marketingowych. Inaczej patrzy się na produkt, jeżeli zostanie on polecony przez osobę dla nas bliską, niż jeżeli poleci go firma, która go produkuje. Wtedy nie ma pewności, czy jej pracownik mówi prawdę.

Zobacz też: Napoje promocyjne, reklamowe |Oh-Drink

Related posts

Leave a Comment