Konopie mają wiele właściwości medycznych

medyczna marihuana

Wszędzie mówi się tylko o całkowitym zakazaniu użycia i uprawiania marihuany, a tym czasem mało osób zwraca uwagę na to, iż konopie od wielu wieków wykorzystywane są do celów medycznych i zdrowotnych i jest to zupełnie co innego niż użytkowanie konopi dla celów relaksacyjnych czy właśnie czysto konsumpcyjnych. Dlaczego?

Bo już dawni ludzie wiedzieli, że konopie mają w sobie bardzo dużo właściwości medycznych. Między innymi sprawiają, że szybciej goją się powstałe na ciele rany. Bardzo często są używane także w kosmetologii i mają swoje miejsce wśród innych składników użytych w kosmetykach.

Konopie mają także szerokie spektrum działania antybakteryjnego. Są także przeciwzapalne, przeciwbólowe, a często ostatnio mówi się także o tym, że wspomaga terapie w leczeniu nowotworowym. Olej konopny jest także doskonałym środkiem pobudzającym apetyt u wszystkich osób, które na co dzień mają z nim po prostu problem. Konopie mają także substancje, które spowalniają procesy starzenia się skóry dlatego znalazły takie dobre zastosowanie w kosmetykach i coraz częściej dodawane są do maseczek na twarz, albo do kremów do twarzy. Konopie medyczne działają też rozkurczowo dzięki czemu przydają się w leczeniu paraliżów, padaczek oraz po prostu stwardnienia mięśni, które są bolesne i nie dają się zbyt łatwo rozmasować.

Z tego powodu, konopie medyczne stały się popularne na całym świecie i w sumie tylko w Polsce wciąż się przed nimi wzbraniają. Najpierw trzeba dobrze poznać ich właściwości i zastosowanie, które zostało docenione przez ludzi już naprawdę wieki temu.

Related posts

Leave a Comment