Kontrowersyjne produkty z konopi

olej cbd

Na polskim rynku pojawiła się nowość i od razu wywołała spore emocje. Chodzi tu o wyroby z konopi. Słysząc o tej roślinie od razu przed oczyma mamy narkotyczne substancje odurzające. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieją dwie odmiany tej rośliny: konopia indyjska i siewna. To z tej pierwszej robiona jest marihuana i jej wersja medyczna. W Polsce dotychczas legalne są wyroby tylko z konopi siewnej. Mowa tu o olejach i ziołach.

Dostępny w sprzedaży olej konopny stosowany jest w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. Cieszy się dużą popularnością ze względu na swe prozdrowotne właściwości: łagodzi zmiany skórne, stany zapalne stawów, korzystnie wpływa na pracę serca, obniża ciśnienie krwi, wspomaga pracę układu krwionośnego, obniża poziom cholesterolu, leczy migreny i zespół PMS u kobiet.

Olej konopny zawiera również mnóstwo witamin i minerałów – witaminę A, C, E, K, witaminy z grupy B, magnez, wapń, cynk. Ponadto znajdziemy w nim antyoksydanty, fitosterole i aminokwasy. Wpływa również na urodę: głęboko odżywia skórę, wyrównuje jej koloryt, działa ochronnie i przynosi poprawę w chorobach skórnych.

Prócz oleju w sprzedaży dostępna jest również herbata konopna. Picie tego ziołowego naparu ma podobne korzyści do spożywania oleju, a ponadto spowalnia trawienie, zapobiega skokom cukru we krwi, dzięki czemu podtrzymuje energię organizmu na jednym poziomie. Co ważne, jest ona także bardzo smaczna.

Natomiast z odmiany indyjskiej pozyskiwany jest olej cbd. To kannabinod nieposiadający właściwości psychoaktywnych – w przeciwieństwie do THC. Olej cbd dostępny jest w formie płynnej, w kapsułkach lub jako pasta. Badania naukowe dowodzą jego skuteczności w leczeniu napadów padaczki. Pomaga też w innych przewlekłych chorobach: cukrzycy, chorobie Alzheimera, reumatyzmie, białaczce, astmie, migrenach, stwardnieniu rozsianym. Badania nad tą substancją są wciąż prowadzone i dają nadzieję na skuteczne leczenie naturalne wielu groźnych schorzeń.

Related posts

Leave a Comment