Miejski ogródek na tarasie

folia ogrodnicza

Nowoczesne budownictwo miejskie coraz częściej zakłada, że mieszkania powinny posiadać duże tarasy. Pozwala to mieszkańcom na urozmaicenie powierzchni mieszkalnej, zapewniając im możliwość częstego pobytu na świeżym powietrzu. Niektóre mieszkania, szczególnie te na parterze, posiadają całkiem duże tarasy, nawet o powierzchni ponad 30 metrów kwadratowych. Daje to bardzo duże pole do popisu dla amatorów kwiatów i innego rodzaju roślin.

Wielu mieszkańców decyduje się na posadzenie trawnika na balkonie. Jest to możliwe, a z pomocne mogą stać się specjalne folie ogrodnicze. Można nimi zabezpieczyć spód balkonu i odizolować glebę, na której będzie rósł nasz trawnik. Trawę można zasiać kupując w sklepie ogrodniczym ziarna, lub z korzystać z szybszego rozwiązania, jakim jest trawnik w rolkach.

Gdy już zadbamy o piękny trawnik, możemy zacząć zastanawiać się co jeszcze możemy dodać do tarasu. Bardzo fajnie prezentują się duże donice, w których zasadzić można kwiaty oraz mniejsze krzewy. Przydadzą nam się różnego rodzaju akcesoria ogrodowe, takie jak małe grabki, łopatki i konewki. Rzeczy te można trzymać w specjalnych skrzyniach, przeznaczonych do trzymania sprzętu ogrodniczego.

Wszelkie materiały można kupić w dobrych cenach w supermarketach budowlanych, jak i przez internet. Przed przystąpieniem do pracy warto poczytać troszkę o ogrodnictwie i uprawie roślin. Jeśli jednak zupełnie nie czujemy się na siłach by stworzyć swój własny miejski ogródek na tarasie, możemy skorzystać z usług profesjonalnych firm, które pomogą nam w stworzeniu arcydzieła.

Related posts

Leave a Comment