Mieszkania w Krakowie

mieszkania kraków

Kraków to miasto wyjątkowe. Przyciąga nie tylko turystów, ale również młodych ludzi którzy chcą tu żyć i pracować. Powstaje tu również bardzo dużo firm. Swe siedziby mają duże, międzynarodowe korporacje. I chyba najważniejsze, jest tu multum studentów. Ci wszyscy ludzie muszą gdzieś mieszkać. Począwszy od studentów dla których brakło miejsca w akademikach, po kierowników i dyrektorów zagranicznych firm.

Nie ma się więc co dziwić,  że nowe mieszkania sprzedają się właściwie od razu. Sprzedają się zarówno małe, jednopokojowe mieszkania jak i duże apartamenty. Różne są ceny tych lokali. Te najtańsze zlokalizowane są zazwyczaj na peryferiach miasta. To swoiste sypialnie dużej liczby mieszkańców. Trudno tam się dostać za pomocą komunikacji miejskiej, nie ma też tam rozrywek typu kino czy teatr. Te najdroższe mieszkania usytuowane są natomiast w ścisłym centrum miasta lub na zamkniętych, chronionych osiedlach. Bo niestety w mieście nie jest zbyt bezpiecznie. Dlatego wśród tych, którzy mają pieniądze, sprzedaż mieszkań w Krakowie na takich właśnie osiedlach, cieszy się powodzeniem.

Tu zazwyczaj jest całodobowa ochrona, sam budynek oraz okolica są monitorowane. To tutaj właśnie mieszkają najbardziej zamożni ludzie tego miasta. Oczywiście oprócz tych, którzy zamiast najlepszego nawet mieszkania, zdecydowali się na zakup własnego domu. A tych jest coraz więcej. Ludzie wolą dojeżdżać nawet kilkadziesiąt kilometrów niż mieszkać w zanieczyszczonym mieście. Nawet gdy jest tak urocze jak Kraków.

Related posts

Leave a Comment