Mieszkanie od dewelopera

Nowa Huta - nowe osiedle bloków mieszkalnych

Nowe mieszkania coraz częściej kupowane są bezpośrednio od dewelopera odpowiadającego za daną inwestycję. Mieszkania deweloperskie to propozycje, z których niewątpliwie z roku na rok korzysta większa liczba klientów. Dlaczego? Jednym z powodów są niższe ceny mieszkań w stanie deweloperskim. Jak wiadomo trzeba je jeszcze urządzić, co kosztuje niemało, ale początkowy koszt takich mieszkań jest niższy, a jak wiadomo łatwiej o przyznanie kredytu na mniejszą kwotę.

Poziom popytu na nowe mieszkania nikogo specjalnie nie dziwi, ponieważ ludzie nieustannie poszukują mieszkań, wszak każdy musi gdzieś żyć. Osoby, które chcą związać na dłużej swoją przyszłość z Krakowem, często kierują wzrok na nowe mieszkania od dewelopera. Tak jak już wspomniałem, łatwiej uzyskać kredyty na praktycznie gołe i sporo tańsze nowe mieszkania niż urządzone już lokale.

Mieszkania w stanie deweloperskim w Krakowie znajdziemy praktycznie w każdym regionie – czy to Ruczaj czy Nowa Huta lub jeszcze inna dzielnica. Deweloperzy budują stosunkowo dużo, więc wszyscy zainteresowani kupnem własnych czterech ścian mają realne szanse na ich nabycie. Znając zapotrzebowania na rynku, deweloperzy budują takie metraże mieszkań, które są najczęściej wybierane przez klientów.

Takie nowe mieszkanie to marzenie wielu osób i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. W przypadku lokali nabywanych od dewelopera – o ile zgłaszamy się jako jedni z pierwszych w danej inwestycji mieszkaniowej – istnieje jeszcze także możliwość, wybrania sobie umiejscowienia w budynku. Przykładowo możemy wybrać mieszkanie na drugim piętrze, blisko windy, z oknami na południe, itp.

Z reguły dosyć często jest też tak, że deweloperzy budują całe osiedla – jak dla przykładu Osiedle dla Rodziny oferujące nowe mieszkania w Nowej Hucie realizowane przez dewelopera SM Salwator – więc różnych mieszkań w takich miejscach jest rzeczywiście dostatek.

Mało tego, jeśli już ktoś zdecyduje się na konkretną opcję, może, oczywiście w porozumieniu z deweloperem i za odpowiednią dopłatą, zażyczyć sobie już na etapie budowy obiektów postawienia dodatkowej ściany czy umiejscowienia jej trochę inaczej niż jest to w planach dewelopera.

Related posts

Leave a Comment