Projekt z budownictwa ogólnego

wylewki maszynowe Kraków

Jesteś już na drugim roku architektury. Przed tobą do zaliczenia wiele przedmiotów – od projektowania, na którym będziesz musiał stworzyć osiedle domków jednorodzinnych w zwartej zabudowie, poprzez historię średniowieczną i nowożytną aż do budownictwa. To już ostatni semestr, zakończony nie tylko oddaniem projektu, ale również egzaminem! Nie dość zatem, że tym razem w krótkie pół roku będziesz musiał opracować więcej niż tylko wycinek taki jak klatka schodowa czy więźba dachowa, to całą tą wiedzą będziesz musiał wykazać się w formie suchej i pisanej!

Opracowując swój projekt, warto wybrać domek jednorodzinny, wtedy oba projekty, które robisz w tym semestrze staną się pokrewne, dużo ci to ułatwi. Koniecznie zacznij od fundamentów, określ ich grubość, głębokość posadowienia, wylewki maszynowe oraz ocieplenie. Później przejdź wyżej, ponad grunt i zabierz się za pomieszczenia. Dopasuj grubości ścian i stropy oraz wybierz technologię, najpopularniejszym rozwiązaniem są stropy gęstożebrowe, czasami jednak warto zdecydować się na drewniane, jeśli dom na być budowany w bardziej tradycyjny sposób. Co to technologii stawiania ścian, najprostszym rozwiązaniem zawsze okazują się pustaki, bloczki betonowe lub bloczki keramzytowe. Ocieplenie ze styropianu, wełny mineralnej lub waty szklanej i sposób mocowanie dostosowany do jego typu. Tynki maszynowe bądź tapety wspaniale sprawdzą się jako wykończenie.

Nie zapomnij, żeby odpowiednio i wygodnie połączyć ze sobą kondygnacje. Schody muszą być zaprojektowane tak dokładnie jak w zeszłym semestrze. Jeżeli zdecydujesz się na stropodach, do określenia spadku zastosuj tynki maszynowe albo ucięte w klin ocieplenie. Nie zapomnij o odpowiednim odwodnieniu. I nie zapominaj, że na pewno dasz sobie radę!

Zobacz też: Wylewki maszynowe Kraków

Related posts

Leave a Comment